Systemy drzwi balkonowych i tarasowych


drzwi podnoszono-przesuwne HS, HST

ALUWER Sp. z o.o. jako producent nowoczesnej i energooszczędnej stolarki aluminiowej posiada w swojej ofercie różne systemy okienno-drzwiowe o szerokiej gamie zastosowania.

System drzwi balkonowych podnoszono-przesuwnych HS, HST.

System drzwi balkonowych podnoszono-przesuwnych z przegrodą termiczną cechuje bardzo wysoka izolacja termiczna i akustyczna oraz doskonała szczelność na wodę i powietrze. Systemy stosowane w produkcji przez ALUWER takie jak MB-77HS, spełniają wszelkie wymogi dotyczące oszczędzania energii i ochrony środowiska. Dzięki niskiemu progowi, konstrukcje drzwiowe są bardzo estetyczne i wygodne w użytkowaniu.

system drzwi przesuwnych HS, HST

Innym systemem drzwi balkonowych podnoszono-przesuwnych jest MB-59HS, stanowiący bardzo wygodne rozwiązanie przy zabudowach łączących pokoje z tarasem albo ogrodem czy też połączenie ogrodu zimowego z przestrzenią zewnętrzną. System cechuje się wysoką izolacyjnością termiczną i akustyczną oraz odpornością na warunki atmosferyczne. Spełnia też wszelkie wymogi dotyczące oszczędzania energii i ochrony środowiska.

System drzwi balkonowych odstawno-przesuwnych


System drzwi uchylno-przesuwnych.

System drzwi odstawno-przesuwnych lub uchylno-przesuwnych PSK charakteryzuje się tym, że skrzydło drzwi balkonowych czy tarasowych można zarówno uchylić jak i przesunąć, tworząc światło przejścia o szerokości skrzydła.

W systemie drzwi uchylno-przesuwnych PSK skrzydło przesuwne i skrzydło stałe, przy zamkniętych drzwiach, tworzą linię prostą. Uchylanie skrzydła ruchomego odbywa się w sposób identyczny jak w tradycyjnych oknach, natomiast aby otworzyć drzwi należy skrzydło ruchome odsunąć od progu okna i przesunąć względem części stałej. Systemy drzwi uchylno-przesuwnych charakteryzują się dużą szczelnością i termoizolacyjnością.

system drzwi przesuwnych HS, HST

Porównanie systemów drzwi uchylno-przesuwnych PSK i podnoszono-przesuwnych HS, HST.

Systemy drzwi uchylno-przesuwnych PSK i drzwi podnoszono-przesuwnych HS, HST znacznie się różnią. Podstawową różnicę stanowią zastosowane profile które odróżnia przede wszystkim występowanie progu w systemie PSK (nawet przy zastosowaniu profili o niskim progu).

Drzwi uchylno-przesuwne PSK

Drzwi podnoszono-przesuwne HS, HST

- występowanie progu + brak progu
- możliwe wykonanie mniejszych skrzydeł + możliwość wykonania skrzydeł o dużych gabarytach
+ profil podobny do standardowych okien, łatwa kompozycja z oknami
+ skrzydło ruchome i skrzydło stałe tworzą przy zamknięciu linię prostą - skrzydło ruchome przesuwa się względem skrzydła stałego, po zamknięciu nie są w tej samej linii
- nie możliwości stworzenia otwieranego przeszklenia narożnego + możliwość zastosowania przeszkleń narożnych
+ niższa cena systemu PSK - wysoka cena systemów HS, HST

Podsumowując, brak progu w systemach HS, HST eliminuje bariery komunikacyjne. Jednak cena drzwi w systemie uchylno-przesuwnym PSK jest dużo niższa niż w systemach HS czy HST. Okna w systemach przesuwnych HS, HST mogą mieć znacznie większe gabaryty niż w systemie PSK. Drzwi balkonowe w systemie PSK z uwagi na zastosowanie profili podobnych do tradycyjnych okien, łatwiej komponuje się z oknami. W drzwiach w systemie HS, HST skrzydło ruchome przesuwa się względem skrzydła stałego, więc nawet po zamknięciu nie stanowią one linii prostej. Niewątpliwą zaletą systemu HS, HST jest jednak możliwość zastosowania przeszkleń narożnych, umożliwiając tym samych architektom swobodną i ciekawą aranżację wyjść na taras, balkon czy bezpośrednio do ogrodu. Wpuszczają też znacznie więcej światła słonecznego do wnętrza budynku.